Krakowska Orkiestra Salonowa Muzyka salonów, to najwłaściwsze określenie dla rodzaju muzyki jaką wykonuje Krakowska Orkiestra Salonowa.

Celem nadrzędnym muzyków tego kameralnego zespołu jest, aby muzyka zwana poważną powróciła z sal koncertowych do salonów i prezentowana była w obu tych miejscach równorzędnie. Tak, aby jak na przełomie wieków XIX i XX, każde przyjęcie z klasą mogło odbywać się przy muzyce z klasą.
Małe formy muzyczne i niewielki liczebnie skład orkiestry, oraz wyjątkowo lekki charakter popularnej muzyki jaką wykonuje zespół pozwala na prezentację jej w każdych niemal warunkach lokalowych. Krakowską Orkiestrę Salonową tworzą doświadczeni muzycy krakowskich instytucji artystycznych, a repertuar jaki wykonują, to kilkaset utworów, w tym między innymi: walce, polki, czardasze, romanse, galopy itp. Utwory pisane przez takich kompozytorów jak: J.Strauss, F.Lehar, E.Kalman, J.Brahms.

Zespół Krakowskiej Orkiestry Salonowej chętnie zaprasza do udziału w swoich koncertach solistów operowych i operetkowych, akompaniując im, a koncerty z ich udziałem to prawdziwa gratka dla melomanów.
   

Współpraca