Ornette Grzegorz "Ornette" Stępień ur. 07.08.1977 gitarzysta basowy Ornette swoją przygodę muzyczną zaczął już jako nastolatek kiedy to stawiał pierwsze muzyczne kroki w Chochół Cooperation, przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W latach tych między 1996-1999 współpracował m.in z Michałem Zduniakiem, Henrykiem Gębalskim, Leszkiem Dziarkiem, Robertem Lutym, Tadeuszem Rybarczykiem, Aleksandrem Koreckim, Markiem “Motylem” Motylskim, Wojciechem Kidoniem i Krystyną Prońko. W latach 1999-2002 tworzył z Jakubem “Qubek” Weiglem i Krzysztofem K.A.S.Ą Kasowskim.

Od roku 2002 dołączył do składu zespołu Oddział Zamknięty gdzie gra do dnia dzisiejszego.

Aktywność zawodowa Ornette, nie kończy się jednak tylko na Oddziale Zamkniętym. Artysta wielokrotnie współpracował z wybitnymi muzykami światowej sceny muzycznej jak: Liam MaCmhuri, Atma Anur, Alex Carlin (Rot Host) podczas trasy koncertowej na Węgrzech w 2002 r. oraz Waynem Levonitisem (Sub Masters). W 2006-2007 Grzegorz “Ornette” Stępień tworzył z zespołem Bimber Polland, a od 2012 na stałe dołączył do składu BZYKoLOGY Piotra Sokołowskiego. Ornette jest również związany z krakowskimi muzykami i artystami.
Wszystkie swoje muzyczne doświadczenia Artysta postanowił przenieść na własny repertuar i tak z rokiem 2013 rozpoczął pracę nad solowym albumem. Uwieńczeniem dwuletniej pracy będzie ukazanie się debiutanckiego albumu jesienią 2015. Płytę promują dwa single pt.”Twarzą w Twarz”, który ukazał się w styczniu tego roku, a w sierpniu swoją promocję miał utwór pt. “Możesz zostać na noc”.
Po ukazaniu się singli pojawiły się liczne opinie,że materiał Ornette nie tylko będzie świeżym powiewem na rockowym rynku muzycznym ale również wielu zaintryguje. Już w pierwszych dniach single otrzymały wiele pozytywnych opinii i komentarzy a krytycy śmiało stwierdzili, że materiał Ornette w niczym nie ustępuje najlepszym zagranicznym produkcjom. Sam Artysta jest szeroko doceniany za swój warsztat muzyczny i wirtuozerię. Przy pracy nad materiałem podjął sie nie łatwej roli zarówno producenta jak i kompozytora oraz autora tekstów. Przez lata swojej działalności artystycznej Ornette wielokrotnie prowadził warsztaty basowe, które cieszyły się ogromną popularnością.

Rok 2015 to również jubileusz 20-lecia kariery muzycznej Grzegorza “Ornette” Stępnia. Artysta intensywnie planuje kolejne lata swojej pracy muzycznej, a ukazanie się jego debiutanckiego albumu to zaledwie początek kolejnego wspaniałego - dla słuchaczy zapewne niezapomnianego muzycznego rozdziału, którego twórcą od początku do końca jest sam Ornette.

Koszt koncertu ustalany jest indywidualnie dla każdego organizatora. Jego wysokość zależy przede wszystkim od miejsca koncertu (odległości jaką musi przebyć zespół i kosztów związanych z transportem zespołu i całego backline'u), a także od terminu koncertu.
   

Współpraca